Feltámadt Üdvözítő – templom

Veszprém vörös homokkőből emelt, festői kis templomát Hornig Károly püspök építette a kórházi betegek, az őket ápoló irgalmas nővérek és a környék lakosai részére. A veszprémi köznyelvben „Károly-templomként” emlegetett épületet a Feltámadt Üdvözítő tiszteletére szentelték 1907. október 13-án.

A neoromán stílusú, centrális elrendezésű templomot Kesselbauer Ágoston mérnök tervezte. A faragott faoltárt a pécsi Franz Leimert műhelye, a színes üvegablakokat Róth Miksa készítette. A belső falfelületek művészi festése Steiner Rudolf és Krauth Pál alkotásai. A vörösmárvány kapuzat Csikász Imre tervei alapján készült 1913-ban.

Az igényesen felújított és szépen karbantartott épületben a veszprémi Szent Mihály Főplébánia papjai látják el a lelkipásztori szolgálatot. A templom ad otthont a Veszprémi Görögkatolikus Egyházközségnek is.