A Veszprémi Főegyházmegye szinódusi találkozói

Gyűljünk össze ismét és gyűjtsük össze közösségeink tagjait is, hogy időt és teret engedve a Lélek működésének együtt növekedjünk Isten jelenlétében, aki közösségre, megtérésre és misszióra hívott meg mindnyájunkat. Ünnepeljük meg, hogy a szinódus találkozásokban egyházmegyénkben az élő Egyházat tapasztalhattuk és tapasztalhatjuk meg!

A szinódus nem technika és nem egyszeri esemény, sokkal inkább a Szentlélek vezetésére figyelő, állandó létmód, melyben Isten akaratát keressük, közösségben Vele és egymással. Ennek a szinódusi létmódnak a megtapasztalására, megélésére szeretnénk új alkalmakat teremteni egyházmegyei szinten is, ezúttal két helyszínen: Veszprémben és Búcsúszentlászlón. 

Program:

9:00-10:00 – Érkezés, regisztráció

10:00 – Imádság, köszöntő

10:15 – Tanítás

11:40 – Megosztás

12:30 – Ebédszünet (az ebédre érsek atya mindenkit vendégül lát)

13:45 – Érsek atya katekézise

14:30 – Szentségimádás

A megosztások és az étkezés megszervezéséhez kérjük, hogy részvételi szándékodat február 1-jéig jelezd a megfelelő linken:

Veszprém, 2023. február 11.: https://forms.gle/sPXKzDfUcmnV1ray9

Búcsúszentlászló, 2023. február 25.: https://forms.gle/LcxFqqnBQT9thz989